NRD Начало
Събота, 23 Ноември 2024
Начало Под прожектора Галерия „Структура“ открива новия сезон с изложба на Константин Златев
3981
Под прожектора

Галерия „Структура“ открива новия сезон с изложба на Константин Златев

Новият сезон на галерия „Структура“ започва с изложбата на Константин Златев – Peace by peace. Експозицията ще продължи от 17 септември до 12 октомври, съобщават организаторите. По думите им изложбата е първото самостоятелно представяне на художника след завръщането му в България през 2022 г. Включени са кинетични инсталации, скулптури, обекти, принтове и видеодокументация

| 10 Септември 2024, 16:44 ч.
Галерия „Структура“ открива новия сезон с изложба на Константин Златев
Галерия „Структура“ открива новия сезон с изложба на Константин Златев
Снимка © Галерия „Структура“

Новият сезон на галерия „Структура“ започва с изложбата на Константин Златев – Peace by peace.

Изложба живопис на смолянската художничка Росица Палийска бе открита тази вечер в зала "Петър Стайков" в Клуба на дейците на културата в Смолян.

Изложбата на Росица Палийска е своеобразна илюстрация на метафорите на поети и писатели, че Родопите са магична планина, каза при откриването актрисата Миряна Найденова. 

Пейзажите и творбите на Палийска са изригване на цветове, на красота и светлина, каза още актрисата. 

В изложбата са събрани платна на художничката, създадени в 10-годишен период, а част от картините не са показвани досега.

Авторката на творбите каза, че картините разкриват Родопите в цялата им необятна палитра, от дълбоко синьо до облачно пурпурно. Родопите са моето вдъхновение, каза Палийска. Тя е завършила Художествената академия със специалност „Стенопис“.

Нейни стенописи могат да се видят в обществени сгради

Осмото издание на Есенния джаз фест в Плевен ще се състои от 12 до 14 септември.

За това съобщават от Община Плевен. Домакин по традиция ще е Регионалният исторически музей, който предоставя парка за сцената на фестивала при свободен вход за посетители.

Джаз фестът ще започне в четвъртък вечерта с концерта Everybody need`s a little more jazz на Симфониета "София", джаз формация "София", Венци Благоев и Ана Топалова. 

В петъчната вечер почитателите на джаз музиката ще могат да се насладят на изпълненията на акапелната група Spetrum Vocal Band, които са подготвили програма от поп, фънк, джаз и етно с бийтбокс в петгласна хармония. Групата е в състав Ивелина Цонева, Весела Морова, Даниел Николов, Янко Янков и Константин Бейков.

След тях на сцената излиза формация "Жарава" с ръководител и автор на музиката и аранжиментите д-р Владимир Величков, кавал.

Есенното, 24-о издание на столичния „Европейски музикален фестивал“ представя поредица от събития през следващите три месеца, съобщават от „Кантус фирмус“.

Финалът е планиран с голям юбилеен концерт по повод 30-годишнината от създаването на единственото ефирно радио за класическа музика в България.

Откриването е на 4 октомври във Военния клуб с гостуване на чешкия квартет „Кукал“, ансамбъл, който преди няколко години печели награда на музикалния конкурс „Пражка пролет“ и оттогава неговата репутация бързо нараства.

Съставът е основан през есента на 2020 г. от Елишка Кукалова (цигулка), Клара Лешкова (цигулка), Даниел Махо (виола) и Филип Руфер (виолончело).

Квартетът носи името на известния чешки съвременен композитор Ондржей Кукал и негова музика ще звучи

Галерия „Мисията“ към Държавния културен институт (ДКИ) ще бъде домакин на самостоятелната изложба Haute couture – Haute soudure на световнопризнатия българо-френски скулптор Живко Седларски.

Експозицията ще се състои от 16 септември до 4 октомври и ще представи най-новите творби на твореца, известен със своите произведения, които обединяват изкуството на модата с майсторството на скулптурата, събщиха от екипа на ДКИ.

Живко Седларски е роден в Елхово. Син е на живописеца Кольо Седларски. Започва своя творчески път през 1987 г. През 1977 г. завършва Техникума по керамика и стъкло в София, а през 1989 г. – Националната художествена академия.

Специализирал е скулптура в Художествената академия в Берлин, Германия. През годините неговите произведения намират място в музеи, галерии и частни колекции в България, Франция, Белгия

Китара, принадлежала на Ноел Галахър, един от членовете на групата „Оейзис“, които наскоро обявиха турне, беше продадена за 156 000 евро (132 000 паунда) на търг на „Сотбис“ в Лондон, съобщава АФП.

Първоначалната оценка от близо 95 000 евро за солокитарата Epiphone Les Paul Standard беше надмината значително по време на наддаването на търга.

Въпросната китара е използвана във видеоклипа и на обложката на първия сингъл на „Оейзис“ - Supersonic, се казва в прессъобщението.

На търга бяха продадени и две други китари, използвани от Галахър.

Групата „Оейзис“, основана в Манчестър през 1991 г., се разпадна през 2009 г., след неспирни спорове между двамата братя Галахър, които оттогава продължиха да правят солова кариера.

Съобщението за преформатирането н

Експозицията ще продължи от 17 септември до 12 октомври, съобщават организаторите.

По думите им изложбата е първото самостоятелно представяне на художника след завръщането му в България през 2022 г. Включени са кинетични инсталации, скулптури, обекти, принтове и видеодокументация. Заглавието е парафраза на английския израз piece by piece (в превод – част по част, стъпка по стъпка).

„То коментира смисъла на всяко малко действие, което би отдалечило човечеството от глобална военна катастрофа“, разказват организаторите. 

Константин Златев се занимава с проблемите на насилието като израз на политическа доминация, териториално преразпределение, икономически фактори или религиозни конфликти от доста време, като изследва различните му проявления през епохите. 

За изложбата Константин Златев се вдъхновява и от серията творби „Търговски мъниста“, занимаващи се с историческото минало и като че ли с неизбежната повторяемост на събитията. Броеницата от железни бомби Prayer Beads („Молитвени мъниста“), най-добре илюстрира посланието на изложбата и се превръща в знак на разрушената вяра, изгубените илюзии и напразните молитви“, отбелязват още от екипа. 

Вече 60 години „Мила Родино" е химн на България. Той е утвърден на 8 септември 1964 година с указ на президиума на Народното събрание. Създаден е върху основата на патриотичната песен „Горда Стара планина" на Цветан Радославов. Впоследствие текстът е преработен за химн от Димитър Методиев и Георги Джагаров, направена е и допълнителна хармонизация от композиторите Филип Кутев и Александър Райчев. 

Цветан Радославов пише текста и композира песента през 1885 г., по пътя към бойното поле на Сръбско-българската война, в която участва като доброволец. Тогава 22-годишният студент по история във Виенския университет използва за мелодията известното в родния му край Свищовско хоро.

През 1905 г. песента е обработена от композитора Добри Христов, който е и автор

Не изпускайте любовта, тя е всичко в този живот, призова от сцената Орлин Горанов.

На 19 ноември вечерта той представи концерт-спектакъл, наречен „50 години магия“. Събитието бе в изпълнената до краен предел  зала 1 в НДК, . В продължение на два часа звучаха песни от целия творчески път на артиста.

Два от най-големите си хитове той представи в дуети – „Да започнем отначало“ с Орлин Павлов и „Светът е за двама“ с Любо Киров. Павлов бе представен от домакина на вечерта като „изключителен колега и суперприятел“ и „едно дете, което познавам от 10-годишен“. Сбъдна се моята мечта – две орлета на едно място, каза Орлин Горанов.

На сцената излязоха също Кристина Димитрова – за „Детски спо

Фестивалът за съвременен танц „Танцови маршрути” завършва с две представления, които предстоят на сцена „Филиал“ на Драматичен театър „Стоян Бъчваров“, съобщават организаторите от Варна денс театър. 

Утре ще бъде представен танцовият спектакъл „Послания” на Варна денс театър с хореографи Карина Илиева и Силвия Христова. Той е изграден върху житейската философия и стиховете на варненския поет Никола Илиев (1946-2002), автор на редица стихосбирки и председател на Сдружението на писателите във Варна от 1997 до 2001 г. 

Финалното събитие на „Танцови маршрути” тази година е на 14 ноември със соловия пърформанс Behind you, посветен на връзката между съзнателните и безсъзнателните опити на човека, на спомените, които се сливат и разделят. Спектакълът е по идея и хореография на Филип Миланов и е в изпълнение

Групата „Цар Плъх“ представя  първата си самостоятелна песен „Бог за ден“.

Песента, която излиза днес, показва новата посока на групата и отваря врата към следващата глава от тяхното музикално пътешествие, коментират от Projector Plus.

По думите им песента съчетава динамиката на модерния метъл и рок с мощни китарни рифове и интензивни синтезатори, създавайки уникален звук, който провокира слушателя не само на музикално, но и на емоционално ниво.

„Текстът се подиграва със съвременната култура на презадоволяване, поставяйки под въпрос ценностите и идеалите, които доминират ежедневието ни. В свят на изобилие, където все пак не спираме да търсим повече, „Цар Плъх“ предизвиква публиката да преосмисли кое е наистина важно“, посочват от Projector Plus.

На официална церемония в Самоков бяха връчени наградите от провелия през седмицата Единадесети национален театрален фестивал на любителските театри „Театър без граници“ в салона на читалище-паметник „Отец Паисий-1859“. 

На сцената бяха председателят на културната институция Стоян Пашов, кметът на община Самоков инж. Ангел Джоргов и журито в състав Богдана Костуркова, Иван Танев и Станислав Пищалов. 

Отличилите се състави обяви Стоян Пашов. 

Голямата награда за цялостно представяне на името на Отец Паисий получи постановката „Глас народен“ по Бранислав Нушич. Режисьор е Николай Гундеров, а трупата е от град Козлодуй. 

Специалната награда на Община Самоков получи постановката „Черна комедия“ по Питър Шафър на трупата от Панагюрище. 

Наградата за млади надежди бе присъдена на

Константин Златев е роден през 1974 в Русе. Той е художник и дизайнер, който работи с различни медии, включително стъкло, метал, камък и дърво. Повечето от концептуалните му скулптури и инсталации се основават на идеи от социално, културно и историческо значение. Изучава индустриален дизайн и интердисциплинарно изкуство в Калифорнийския колеж за изкуствата, Сан Франциско (2005-2010). През 2022 г. се премества в България и в момента живее и работи в Габрово. Творбите му са излагани в международен план и той често участва в самостоятелни и групови изложби в Европа и САЩ.

/ВСР

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Димитър & Христо представят първия си албум с концерт
„Несломен“ е първият трак от новия албум на Димитър & Христо. В него се смесва вече утвърдения стил на дуета с малко по-неочаквано амплоа, информират от SingSong So ...
Мая Бежанска: Темата за геройството и достойнството ги няма в нашето общество, а хората имат нужда от тях
Премиерата на спектакъла „Тримата мускетари“ ще се състои на 24 ноември в Драматично-куклен театър (ДКТ)„Васил Друмев“, обяви директорът на шуменския театър ...
Изложба представя непоказвани досега творби на над 15 български художници от 20-и век
Изложба в галерия „Ракурси“ представя непоказвани досега творби на над 15 български художници, творили през 20-и век, съобщават организаторите. Експозицията ще може да ...
Коледната благотворителна кампания "Елхите на таланта" на фондация “Стоян Камбарев” ще се състои за шеста поредна година
Коледната благотворителна кампания "Елхите на таланта" на фондация “Стоян Камбарев” ще се състои за шеста поредна година, съобщиха от екипа й. Тази година близо 50 веч ...
Бет Харт идва отново в България през лятото на 2025 година
Бет Харт, наричана „музикалното чудо Бет”, „преродената Джанис Джоплин” и „огнената кралица на блус и рок музиката“, идва отново в България на 2 ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Антония Велева: Вярвам, че всеки може да се поучи за това как се обича България
Фотографска изложба "Босилеград преди и сега" и документалният филм "Твърди черупки" бяха представени тази вечер в Българския културно-информационен център в Скопие. „Вярвам ...
Рядка картина на Караваджо ще бъде показана за първи път в Рим
Рядка картина на Караваджо, изтерзания гений на светлосянката (киароскуро), ще бъде изложена за първи път в музей в Рим, който я е получил като изключителен заем от частна колекция ...
Димитър & Христо представят първия си албум с концерт
„Несломен“ е първият трак от новия албум на Димитър & Христо. В него се смесва вече утвърдения стил на дуета с малко по-неочаквано амплоа, информират от SingSong So ...
Шопен и Лист звучат в рецитал на Людмил Ангелов от „Европейски музикален фестивал“
Клавирен рецитал на Людмил Ангелов е следващото събитие от 24-тия „Европейски музикален фестивал“ в София. На 30 ноември пианистът излиза на сцената на зала „Бълг ...
Съпруги бъркат мъжете си, слуги не познават господарите си
На 29 ноември е премиерата на „Комедия от грешки“. Представлението на театър „София“ ще се играе на сцената на „Театро отсам канала“, информират ...
Тикер в 14:00 ч.
Фотографска изложба "Босилеград преди и сега" и документалният филм "Твърди черу ...
Начало Под прожектора
3981
Под прожектора

Галерия „Структура“ открива новия сезон с изложба на Константин Златев

Експозицията ще продължи от 17 септември до 12 октомври, съобщават организаторите.По думите им изложбата е първото самостоятелно представяне на художника след завръщането му в България през 2022 г. Включени са кинетични инсталации, скулптури, обекти, принтове и видеодокументация.

| 10 Септември 2024, 16:44 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Галерия „Структура“ открива новия сезон с изложба на Константин Златев
Галерия „Структура“ открива новия сезон с изложба на Константин Златев
Снимка © Галерия „Структура“

Новият сезон на галерия „Структура“ започва с изложбата на Константин Златев – Peace by peace.

Експозицията ще продължи от 17 септември до 12 октомври, съобщават организаторите.

Изложба живопис на смолянската художничка Росица Палийска бе открита тази вечер в зала "Петър Стайков" в Клуба на дейците на културата в Смолян.

Изложбата на Росица Палийска е своеобразна илюстрация на метафорите на поети и писатели, че Родопите са магична планина, каза при откриването актрисата Миряна Найденова. 

Пейзажите и творбите на Палийска са изригване на цветове, на красота и светлина, каза още актрисата. 

В изложбата са събрани платна на художничката, създадени в 10-годишен период, а част от картините не са показвани досега.

Авторката на творбите каза, че картините разкриват Родопите в цялата им необятна палитра, от дълбоко синьо до облачно пурпурно. Родопите са моето вдъхновение, каза Палийска. Тя е завършила Художествената академия със специалност „Стенопис“.

Нейни стенописи могат да се видят в обществени сгради

Осмото издание на Есенния джаз фест в Плевен ще се състои от 12 до 14 септември.

За това съобщават от Община Плевен. Домакин по традиция ще е Регионалният исторически музей, който предоставя парка за сцената на фестивала при свободен вход за посетители.

Джаз фестът ще започне в четвъртък вечерта с концерта Everybody need`s a little more jazz на Симфониета "София", джаз формация "София", Венци Благоев и Ана Топалова. 

В петъчната вечер почитателите на джаз музиката ще могат да се насладят на изпълненията на акапелната група Spetrum Vocal Band, които са подготвили програма от поп, фънк, джаз и етно с бийтбокс в петгласна хармония. Групата е в състав Ивелина Цонева, Весела Морова, Даниел Николов, Янко Янков и Константин Бейков.

След тях на сцената излиза формация "Жарава" с ръководител и автор на музиката и аранжиментите д-р Владимир Величков, кавал.

Есенното, 24-о издание на столичния „Европейски музикален фестивал“ представя поредица от събития през следващите три месеца, съобщават от „Кантус фирмус“.

Финалът е планиран с голям юбилеен концерт по повод 30-годишнината от създаването на единственото ефирно радио за класическа музика в България.

Откриването е на 4 октомври във Военния клуб с гостуване на чешкия квартет „Кукал“, ансамбъл, който преди няколко години печели награда на музикалния конкурс „Пражка пролет“ и оттогава неговата репутация бързо нараства.

Съставът е основан през есента на 2020 г. от Елишка Кукалова (цигулка), Клара Лешкова (цигулка), Даниел Махо (виола) и Филип Руфер (виолончело).

Квартетът носи името на известния чешки съвременен композитор Ондржей Кукал и негова музика ще звучи

Галерия „Мисията“ към Държавния културен институт (ДКИ) ще бъде домакин на самостоятелната изложба Haute couture – Haute soudure на световнопризнатия българо-френски скулптор Живко Седларски.

Експозицията ще се състои от 16 септември до 4 октомври и ще представи най-новите творби на твореца, известен със своите произведения, които обединяват изкуството на модата с майсторството на скулптурата, събщиха от екипа на ДКИ.

Живко Седларски е роден в Елхово. Син е на живописеца Кольо Седларски. Започва своя творчески път през 1987 г. През 1977 г. завършва Техникума по керамика и стъкло в София, а през 1989 г. – Националната художествена академия.

Специализирал е скулптура в Художествената академия в Берлин, Германия. През годините неговите произведения намират място в музеи, галерии и частни колекции в България, Франция, Белгия

Китара, принадлежала на Ноел Галахър, един от членовете на групата „Оейзис“, които наскоро обявиха турне, беше продадена за 156 000 евро (132 000 паунда) на търг на „Сотбис“ в Лондон, съобщава АФП.

Първоначалната оценка от близо 95 000 евро за солокитарата Epiphone Les Paul Standard беше надмината значително по време на наддаването на търга.

Въпросната китара е използвана във видеоклипа и на обложката на първия сингъл на „Оейзис“ - Supersonic, се казва в прессъобщението.

На търга бяха продадени и две други китари, използвани от Галахър.

Групата „Оейзис“, основана в Манчестър през 1991 г., се разпадна през 2009 г., след неспирни спорове между двамата братя Галахър, които оттогава продължиха да правят солова кариера.

Съобщението за преформатирането н

По думите им изложбата е първото самостоятелно представяне на художника след завръщането му в България през 2022 г. Включени са кинетични инсталации, скулптури, обекти, принтове и видеодокументация. Заглавието е парафраза на английския израз piece by piece (в превод – част по част, стъпка по стъпка).

„То коментира смисъла на всяко малко действие, което би отдалечило човечеството от глобална военна катастрофа“, разказват организаторите. 

Вече 60 години „Мила Родино" е химн на България. Той е утвърден на 8 септември 1964 година с указ на президиума на Народното събрание. Създаден е върху основата на патриотичната песен „Горда Стара планина" на Цветан Радославов. Впоследствие текстът е преработен за химн от Димитър Методиев и Георги Джагаров, направена е и допълнителна хармонизация от композиторите Филип Кутев и Александър Райчев. 

Цветан Радославов пише текста и композира песента през 1885 г., по пътя към бойното поле на Сръбско-българската война, в която участва като доброволец. Тогава 22-годишният студент по история във Виенския университет използва за мелодията известното в родния му край Свищовско хоро.

През 1905 г. песента е обработена от композитора Добри Христов, който е и автор

Не изпускайте любовта, тя е всичко в този живот, призова от сцената Орлин Горанов.

На 19 ноември вечерта той представи концерт-спектакъл, наречен „50 години магия“. Събитието бе в изпълнената до краен предел  зала 1 в НДК, . В продължение на два часа звучаха песни от целия творчески път на артиста.

Два от най-големите си хитове той представи в дуети – „Да започнем отначало“ с Орлин Павлов и „Светът е за двама“ с Любо Киров. Павлов бе представен от домакина на вечерта като „изключителен колега и суперприятел“ и „едно дете, което познавам от 10-годишен“. Сбъдна се моята мечта – две орлета на едно място, каза Орлин Горанов.

На сцената излязоха също Кристина Димитрова – за „Детски спо

Фестивалът за съвременен танц „Танцови маршрути” завършва с две представления, които предстоят на сцена „Филиал“ на Драматичен театър „Стоян Бъчваров“, съобщават организаторите от Варна денс театър. 

Утре ще бъде представен танцовият спектакъл „Послания” на Варна денс театър с хореографи Карина Илиева и Силвия Христова. Той е изграден върху житейската философия и стиховете на варненския поет Никола Илиев (1946-2002), автор на редица стихосбирки и председател на Сдружението на писателите във Варна от 1997 до 2001 г. 

Финалното събитие на „Танцови маршрути” тази година е на 14 ноември със соловия пърформанс Behind you, посветен на връзката между съзнателните и безсъзнателните опити на човека, на спомените, които се сливат и разделят. Спектакълът е по идея и хореография на Филип Миланов и е в изпълнение

Групата „Цар Плъх“ представя  първата си самостоятелна песен „Бог за ден“.

Песента, която излиза днес, показва новата посока на групата и отваря врата към следващата глава от тяхното музикално пътешествие, коментират от Projector Plus.

По думите им песента съчетава динамиката на модерния метъл и рок с мощни китарни рифове и интензивни синтезатори, създавайки уникален звук, който провокира слушателя не само на музикално, но и на емоционално ниво.

„Текстът се подиграва със съвременната култура на презадоволяване, поставяйки под въпрос ценностите и идеалите, които доминират ежедневието ни. В свят на изобилие, където все пак не спираме да търсим повече, „Цар Плъх“ предизвиква публиката да преосмисли кое е наистина важно“, посочват от Projector Plus.

На официална церемония в Самоков бяха връчени наградите от провелия през седмицата Единадесети национален театрален фестивал на любителските театри „Театър без граници“ в салона на читалище-паметник „Отец Паисий-1859“. 

На сцената бяха председателят на културната институция Стоян Пашов, кметът на община Самоков инж. Ангел Джоргов и журито в състав Богдана Костуркова, Иван Танев и Станислав Пищалов. 

Отличилите се състави обяви Стоян Пашов. 

Голямата награда за цялостно представяне на името на Отец Паисий получи постановката „Глас народен“ по Бранислав Нушич. Режисьор е Николай Гундеров, а трупата е от град Козлодуй. 

Специалната награда на Община Самоков получи постановката „Черна комедия“ по Питър Шафър на трупата от Панагюрище. 

Наградата за млади надежди бе присъдена на

Константин Златев се занимава с проблемите на насилието като израз на политическа доминация, териториално преразпределение, икономически фактори или религиозни конфликти от доста време, като изследва различните му проявления през епохите. 

За изложбата Константин Златев се вдъхновява и от серията творби „Търговски мъниста“, занимаващи се с историческото минало и като че ли с неизбежната повторяемост на събитията. Броеницата от железни бомби Prayer Beads („Молитвени мъниста“), най-добре илюстрира посланието на изложбата и се превръща в знак на разрушената вяра, изгубените илюзии и напразните молитви“, отбелязват още от екипа. 

Константин Златев е роден през 1974 в Русе. Той е художник и дизайнер, който работи с различни медии, включително стъкло, метал, камък и дърво. Повечето от концептуалните му скулптури и инсталации се основават на идеи от социално, културно и историческо значение. Изучава индустриален дизайн и интердисциплинарно изкуство в Калифорнийския колеж за изкуствата, Сан Франциско (2005-2010). През 2022 г. се премества в България и в момента живее и работи в Габрово. Творбите му са излагани в международен план и той често участва в самостоятелни и групови изложби в Европа и САЩ.

/ВСР

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Димитър & Христо представят първия си албум с концерт
Мая Бежанска: Темата за геройството и достойнството ги няма в нашето общество, а хората имат нужда от тях
Изложба представя непоказвани досега творби на над 15 български художници от 20-и век
Коледната благотворителна кампания "Елхите на таланта" на фондация “Стоян Камбарев” ще се състои за шеста поредна година
Бет Харт идва отново в България през лятото на 2025 година
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
Антония Велева: Вярвам, че всеки може да се поучи за това как се обича България
Творчески отражения
Рядка картина на Караваджо ще бъде показана за първи път в Рим
Под прожектора
Димитър & Христо представят първия си албум с концерт
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.